Hakkında

hakan4

Merhaba, ben Kemal Hakan Gülkesen. Ankara’da 1967 yılının karlı bir kış günü doğdum. Burçlarla pek ilgim yok ama meraklısı için söyleyeyim oğlak burcundanım, yükselenim akrep. Ben doğduğumda annem Aysel ev hanımı, babam Adnan üniversite öğrencisi ve tabelacıymış. babam, daha sonra coğrafya öğretmeni oldu. İlkokula Uşağın Eşme ilçesinin Yeleğen beldesinde başladım ve Mersin İleri İlkokulu’nu bitirdim. Ortaöğrenimimi Mersin’de tamamladım. Zorlu bir uğraştan sonra 1993’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden mezun oldum. Antalya Akdeniz Üniversite’sindeki uzmanlık eğitiminden sonra 2000 yılında patoloji uzmanı oldum. 2002 yılında Heidelberg Üniversitesi’nde üç ay konuk araştırmacı olarak çalıştım. 2003’te Akdeniz Üniversitesi’nde tıp bilişimi yüksek lisansını, 2009’da ODTÜ’de tıp bilişimi doktorasını tamamladım. Bir yıl Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde çalıştım. Halen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi Anabilim Dalı’nda doçent olarak çalışmaktayım. 2002 yılından beri International Medical Informatics Association Türkiye temsilcisi olarak görev yapıyorum. 2012-2014 yıllarında Tıp Bilişimi Derneği Başkanlığı yaptım. Tıp ve tıp bilişimi alanlarında çok sayıda makale yazdım. Meraklısı iseniz, bunları görmek için tıklayınız…

Yemek pişirmeye beş yaşında başladım. İlk denemem yağda yumurtaydı ama yumurtayı kırıp içini yere düşürünce annemden fırça yedim ve bir süre mutfaktan uzak durdum. Daha sonra 10 yaş civarında soğuk suya koyarak pişirmeye çalıştığım makarna hamur olunca tavuklara verdim. Un sandığım nişasta ile yaptığım pişi de kötü oldu ama onu yedim. 18 yaşında taze fasulyenin kapaksız tencerede iyi pişmeyeceğini öğrendim.

Yemek tarihi, yemek terminolojisi ve etimolojisi ile uğraşıyorum. Mangal Rehberi isimli bir kitabım çıktı, “Mutfak Sözlüğü” ve “Anadolu’nun Yemek Tarihi” isimli iki kitap yazıyordum, bunları web sitesi şekline dönüştüreceğim gibi duruyor.

Dansa meraklıyım. Salsa, Bachata, Merengue, Kizomba danslarını iyi kötü yapabiliyorum. Aslında dans konusunda yetenekli olduğumu söyleyemem ama sabırla taşın delinebileceği varsayımından yola çıkarak vazgeçmiyorum. Uzun süredir amatör fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Yemek, gezi ve makro fotoğrafları çekiyorum. Geçmişte taekwondo, karate, aikido ile uğraştım artık biraz yaşım ilerlediği için biraz da tıbbi faydaları nedeniyle çigong ve tai chi ile uğraşıyorum.

İyi düzeyde İngilizce, temel düzeyde Japonca ve Almanca, azıcık İspanyolca ve Çince biliyorum.

İletişim: hgulkesen@gmail.com

kemal-hakan-gulkesenIMG_0462

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir